Klášterní Dvůr Rajhrad

Je úžasný bytový komplex v Rajhradě, v těsném sousedství moravské metropole Brna, který je jí na dosah více, než projekty přímo v okrajových částech města, přičemž skýtá mnohé nadstandardy a nesrovnatelný klid, při nízkých měsíčních nákladech.

Téměř před šesti lety se začala rodit myšlenka na vybudování krásného bydlení v Rajhradě pro ty, kteří chtějí bydlet na dosah Brna, ale nežít na rušné ulici, netrávit hodiny cestou do zaměstnání, a přesto mít služby a infrastrukturu, příslušné dnešní době. Dokonce i v době budoucí, kdy se naše nároky rychle blíží evropským a světovým standardům. Požadavky jsou to nemalé, ale dají se splnit, a to za rozumné peníze.

Pro nevelkou firmu a mnoho dalších, kteří podporou pomohli, to byla možnost vytvořit něco úžasného, co v pohledu času překoná nejen tvůrce, ale i dobu, a přinese víc, než běžné „panelákové“ bydlení. Tvůrci Klášterního Dvora nechtěli jít cestou standardní. Vytvořili komplex plně vybavený dostupnými službami, pohodlím a bezpečností. Obyvatelé nemusí uklízet chodby, sekat trávníky, zametat chodníky nebo řešit vykradený sklep. Mohou si užít chvíli klidu a pohody v krásném privátním parku ve vnitrobloku nebo třeba z pohodlí domova sledovat na počítači své děti hrající si na hřišti v uzavřeném a zabezpečeném parku. To samé uvítají i lidé důchodového věku.

K dispozici jsou služby datové sítě, která má dům pod kontrolou. Informace o bytu mají obyvatelé on-line pod svým heslem na informačním systému komplexu, včetně aktuálních spotřeb energií, vody apod. Mohou monitorovat svůj byt i v době nepřítomnosti. Služby jsou dostupné vlastníkům bytu, odkudkoli. Vstup do budov je řešen prostřednictvím čipů. VoIP telefonie zajišťuje telefonní linku v každém bytě, komunikaci s návštěvou u vchodu, otevírání vstupních dveří, bezpečný provoz výtahů, ale i telefonování v komplexu zcela zdarma s možností videohovorů. Společná televizní anténa ve standardu nabízí i satelitní příjem. Síť provozuje správa komplexu a je připravena plnit přání a náměty klientů. K dispozici je i svědomitý správce, bydlící přímo v komplexu.

Snaha vylepšovat se nezastavila ani v průběhu budování komplexu, který má několik etap. Dva a půl roku je v plném provozu první z nich se 143 byty. V roce 2011 byla dokončena další dílčí část s 51 byty a ve výstavbě je blok s 52 byty. Druhá etapa byla v přípravné fázi kompletně přeprojektována v pasivním energetickém standardu, což přinese velké úspory na vytápění v dlouhé budoucnosti, ale i značné zvýšení komfortu bydlení (samostatná vzduchotechnika s rekuperací tepla pro každý byt, komfortní okna s trojsklem, luxusní venkovní žaluzie). Byty mají výrazně větší balkony. Z nového konstrukčního systému vyplývá mnohanásobně vyšší statická pevnost budovy oproti používanému cihelnému zdivu.

Dům je unikátní. Jde o největší pasivní dům v ČR se 103 byty. Má ale i řadu běžně opomíjených detailů. Každý jednotlivý byt je od sousedního dokonale izolován akusticky i tepelně. Spotřeba tepla pro vytápění je prakticky nulová, komfort bydlení však maximální.

Nezbývá, než se jít podívat a komfort okusit i na vlastní kůži. Jste vítáni a Klášterní Dvůr je tu právě pro Vás.


Více informací: www.klasternidvur.cz

Chcete se dovědět více? Napište nám